۵ راه عالی برای محافظت از خودرو در زمستان

خودروی شما یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌هایی است که دارید؛ بنابراین بهتر است آسیب‌های زمستانی را جدی گرفته و از سرمایه تان در زمستان محافظت کنید.

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از  canadadrives، در اکثر بخش های کشور، خودروها زندگی سختی دارند، هر سال در سرمای شدید رانندگی می‌کنند و یا با نمک‌های جاده در تماس هستند و ممکن است ساعت‌ها در زیر برف و باران پارک شوند.

زمستان برای بدنه، لوازم الکترونیکی، مکانیکی خودرو شما عذاب آور است.  ما ۵ راه محافظت از خودرو در برابر آسیب‌های زمستانی را به شما آموزش می‌دهیم.

 

۵ روش برای محافظت از خودرو در زمستان

 

درمان نمک زدایی

امروزه، بسیاری از شهرداری‌ها از مواد شیمیایی خشن‌تر و خورنده‌تر استفاده می‌کنند تا جاده‌ها را در فصل زمستان یخ نزنند.

عوامل یخ زدا می‌توانند باعث خوردگی زودرس مدرن‌ترین وسایل نقلیه شوند و نمک نیز به قسمت زیرین ماشین شما می‌چسبد و باعث آسیب زدن به آن خواهد شد.

برای از بین بردن نمک می‌توانید  قسمت زیرین خودرو را با یک محصول ویژه که پیوند مولکولی بین نمک و بدنه خودروی شما را از بین می‌برد؛ تمیز کنید و از خودرویتان در برابر آسیب‌های خورنده نمک در زمستان محافظت کنید.

استفاده از این مواد برای حذف نمک بسیار مؤثرتر از شستشو با آب است.

 

بازدارنده زنگ

برای بیشتر راننده‌ها استفاده از یک روش منظم جلوگیری از زنگ‌زدگی، یک بار در سال یک راه عالی برای جلوگیری از آسیب زمستانی و محافظت از خودرو است.

به طور ایده آل پس از نمک زدایی، از بازدارنده‌های حرفه‌ای زنگ زدگی استفاده کنید تا یک مانع فیزیکی بین نمک خورنده و بدنه و قسمت‌های خودروی شما ایجاد کند.

 

پاکسازی یخ از روی شیشه‌ها

از خراشیدن، خرد کردن یا شکستن یخ یخ زده روی رنگ یا سطوح شیشه‌ای خودرو خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند باعث بریدگی، علامت و آسیب‌های دیگر روی شیشه و بدنه شود.

از استفاده از برف پاک‌کن‌های شیشه جلو در زمانی که شیشه جلو منجمد شده‌اند، کار اشتباهی است و می‌تواند باعث پاره شدن، خراب شدن و شکافتن آن‌ها شود.

پنجره‌های یخ زده را با احتیاط تمیز کنید و از فشار دادن دستگیره‌های یخ زده و شیشه‌های برقی برای جلوگیری از سایش و آسیب خودداری کنید.

اگر وسوسه شدید آب گرم را روی شیشه جلوی یخ زده خود بریزید؛ دست نگه دارید؛ این کار شیشهٔ خودرو شما را خرد می‌کند.

 

آستر کف

کفپوش‌های سفارشی زیادی برای خودروها در دسترس هستند.

یک ست متناسب با خودروی خود خریداری کرده و آن را داخل خودرو بیندازید. این کفپوش ها مانعی غیرقابل نفوذ بین چکمه‌های لجن‌دار و شور و فرش ضخیم و جاذب خودرو و حتی بدنه فولادی زیر آن هستند.

کف پوش های سفارشی نه تنها باعث تمیز ماندن کف و فرش خودرو می‌شوند، بلکه از نفوذ آن مواد ساینده و خورنده و شن و ماسه به فرش شما جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که بو، کپک و حتی زنگ زدگی به بدنه زیر آن وارد نشود.

در نهایت شما به راحتی می‌توانید کفپوش‌های خودرو را در حدود ۳ دقیقه با شلنگ در حیاط خانه تان تمیز کنید.

 

لوازم جانبی خارجی

استفاده هوشمندانه از لوازم جانبی می‌تواند به محافظت از قسمت‌های آسیب‌پذیر بدنه و رنگ خودرو در برابر آسیب‌ها و سایش که در رانندگی زمستانی رایج‌تر است؛ کمک کند.

به عنوان مثال، محافظ لبه کاپوت می‌تواند این قسمت از خودرو را که به راحتی آسیب می‌بیند؛ از مواد ناشی از شن و نمک محافظت کند، در حالی که گل و لای را از آن دور می‌کند.

برخی از تعمیرکارها نیز پیشنهاد می‌دهند در زمستان بخش‌هایی از بدنه خودرو را با یک ماده  و فیلم محافظ بپوشانید.

این یک مانع نازک اما شفاف بین رنگ آسیب‌پذیر و محیط؛ مانع از خراب شده بدنهٔ خودرو می‌شود.

این فیلم محافظ را می‌توان روی چراغ‌های جلو، درپوش آینه‌ها، پانل‌های بدنه، لبه‌های کاپوت و موارد دیگر اعمال کرد.

یک محصول ضدآب مانند ITEKT را می‌توان روی شیشه جلوی شما قرار داد تا هم دید رانندگی در زمستان را افزایش دهد و هم سایش تیغه‌های برف پاک کن را کاهش دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.