خروج دود از زیر کاپوت خودرو؛ با اینکه موتور داغ نیست

با اینکه موتور ماشین داغ نکرده؛ اما از زیر کاپوت دود بیرون می‌آید. علت چیست و چه باید کرد؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از  carfromjapan، شاید شما هم این جمله را شنیده‌اید که “هرجا دود است، آتش است”. خوب، وقتی از زیر کاپوت خودرو دود خارج می‌شود؛  “آتش” به معنای نشت روغن است یا یک قطعه خراب.

دود خارج شده از اگزوز می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد و هر رنگ نشان دهنده  یک مشکل مخصوص به خود است. ما به رنگ این دود کاری ندارین. ما می‌خواهیم بدانیم که چرا دود از زیر کاپوت  خودرو خارج می‌شود؛ با اینکه خودرو بیش از حد داغ نشده است.

خروج دود از زیر کاپوت خودرو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما  در این جا گرمای بیش از حد دلیل آن نیست.

اینها مشکلات جدی نیستند، اما اگر ریشه آن را پیدا نکرده و آن را برطرف نکنید، می‌توانند به مرور جدی شوند. شایع‌ترین دلایل این مشکل شامل از:

 

نشت روغن و بنزین

خروج دود از زیر کاپوت خودرو

اگر از زیر کاپوت خودرو دود خارج می‌شود؛ اما داغ نشده است، ممکن است به دلیل وجود بنزین در خارج از موتور باشد.

زمانی که در حین پر کردن باک بنزین حواسمان جمع نباشد، بنزین می‌تواند به قسمت‌های دیگر پاشیده شود. یا زمانی که در حال اضافه کردن روغن به میل لنگ هستید، ممکن است نشت رخ دهد.

اگر فقط مشکل نشت روغن در جای نامناسب باشد، هیچ مشکلی به جز بوی تند و روغنی وجود ندارد.

این مشکل بدون ایجاد آسیب طولانی مدت رفع می‌شود و روغن به سرعت می‌سوزد.

با این حال، اگر نشت زیاد باشد و بدون پاک کردن آن به رانندگی ادامه دهید، برخی از بخش‌های لاستیکی یا پلاستیکی به دلیل غوطه ور شدن در روغن خراب خواهند شد.

یک نشت دیگر

این شکل دیگری از نشت روغن است، اما روغن، از یک قطعه که در بالای موتور قرار دارد، نشت داده می‌شود. این  مشکل می‌تواند از واشر سوپاپ نشتی خودرو باشد که در موتورهای V رخ می‌دهد.

تعویض واشر پوششی سوپاپ یک روش آسان و ارزان برای این حل این مشکل است. با این حال، نادیده گرفتن مشکل بعد از مدت زمانی آن را به یک مشکل بزرگ‌تر تبدیل کرده و شرایط را بدتر می‌کند.

 

درپوش پرکننده روغن خراب است

دود سفیدی که از کاپوت ماشین خارج می‌شود؛ اصولاً یک مشکل رایج در موتورهای قدیمی است.

درپوش پرکننده روغن در همه موتورها، دود کمی را خارج می‌کند که باقیمانده سوخت داخل موتور است که سوزانده می‌شود.

موتورهای قدیمی بخش‌های داغ بیشتری تولید می‌کنند و باعث می‌شود از زیر کاپوت دود خارج شود؛ اما موتور داغ نمی‌شود.

رینگ‌های پیستون در صورتی که فرسوده شده باشند و گرفتگی لوله یا دریچه PCV نیز از عواملی هستند که باعث این مشکل می‌شوند.

رینگ‌های فرسوده باعث می‌شوند پیستون‌ها سوخت به داخل سیلندر وارد شده و سوزانده شوند و دود ایجاد کنند.

در نهایت دود از حلقه‌های پیستون عبور می‌کند.

تهویه میل لنگ باید دود را به داخل موتور وارد کند تا دوباره بسوزد. با این حال، زمانی که لوله یا شیر PCV مسدود یا خراب شده باشد، این اتفاق رخ نمی‌دهد. در این صورت دود از درپوش پرکننده روغن به بیرون آمده و از زیر کاپوت دود را مشاهده می‌کنید.

اتصالات الکتریکی

یک سیم کشی مشکل دار و سیم داغ نیز می‌تواند باعث ایجاد دود از موتور شود.

در این مشکل بوی تندی را استشمام می‌کنید. ردیابی این مشکل زمانی که از سیم‌های مسی دینام باشد؛ سخت است. بویی شبیه عطر فلز داغ می‌دهد.

با این حال اگر دینام کامل سوخته باشد، بوی شدیدی حس می‌کنید. اگر این اتفاق رخ داد، چراغ‌های ولتاژ پایین و  چراغ چک موتور نیز روشن خواهند شد.

 

نشت مایع خنک کننده

اگر نشت در مخزن مایع خنک‌کننده وجود داشته باشد، باعث بخار شدن آن از زیر کاپوت خواهد شد، اما موتور داغ  نمی‌شود. دود گاه به گاه نشان دهندهٔ نشت و سوختگی مایع فرمان برقی یا مایع گیربکس است. در این صورت دودهای زیادی همراه با بوی شیمیایی به مشام می‌رسد.

دود سفیدی که از کاپوت ماشین می‌آید

در این شرایط اگر مشکل ادامه داشت به رانندگی ادامه ندهید.

وقتی دود زیادی از زیر کاپوت می‌آید اما موتور بیش از حد گرم نشده است؛ چه باید کرد؟

در بیشتر موارد، دود زیر کاپوت مشکل اصلی نیست. با این حال، باید مراقب باشید.

این مشکل باعث ایجاد فشار  روغن کم در گیج روغن یا روشن شدن نشانگر فشار روغن خواهد شد.

اگر این اتفاق رخ داد، به رانندگی ادامه ندهید. خیلی سریع به تعمیرگاه خودرو بروید. نادیده گرفتن مشکل منجر به خرابی رینگ‌های پیستون یا از کار افتادن موتور خواهد شد. بنابراین آن را جدی بگیرید.

اگر هنگام رانندگی در بزرگراه متوجه دود از زیر کاپوت و فشار کم روغن شدید، فوراً در مکانی امن پارک کنید و موتور را خاموش کنید.

اگر بنرین اضافی دارید، آن را به باک اضافه کرده و موتور را دوباره روشن کنید. اگر فشار  بهتر شد یا چراغ خاموش شد، با احتیاط رانندگی کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.