با این ۶ روش بوی بنزین را از روی دستتان پاک کنید

بوی بنزین به سختی از دستان شما پاک شود؛ اما در اینجا شش روش برای از بین بردن بوی بنزین از دستان شما آورده شده که بسیاری از مکانیک‌ها از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از  mechanicbase، اگر به تازگی در ماشین خود بنزین ریخته اید و دستتان بوی بنزین می‌دهد؛ با ما همراه باشید.

چگونه بوی بنزین را از روی دستمان پاک کنیم؟

بهترین راه برای از بین بردن بوی بنزین از دستتان با توجه به امکاناتی است که در خانه در اختیار دارید.

روش ۱: تمیز کردن با سرکه سفید

سرکه سفید

سرکه سفید دارای خاصیتی است که پیوند بنزین را از بین می‌برد. اگر سرکه سفید دارید، می‌توانید به راحتی بوی بنزین را تنها در چند دقیقه از دستان خود پاک کنید.

مقداری سرکه را روی دستانتان بریزید و به مدت سی ثانیه تا یک دقیقه روی دستان خود بمالید.

وقتی کارتان تمام شد، سرکه را بشویید. برای شست و شو می‌توانید از مقداری صابون استفاده کنید.

روش ۲: عصاره وانیل

اگر از بوی سرکه خوشتان نمی‌آید؛ می‌توانید از عصاره وانیل مطابق با روش فوق استفاده کنید.

ابتدا دستان خود را با آب بشویید. چند قطره عصاره وانیل را در یک فنجان آب بریزید. مخلوط را به دستان خود بمالید و یک دقیقه بعد، دست‌های خود را بشویید.

روش ۳: شستشو با آب لیمو

آب لیمو به دلیل اسید سیتریک و PH پایین آن بسیار موثر است. علاوه بر این دارای خواص ضد باکتریایی است که همزمان دست‌های شما را ضد عفونی می‌کند.

آب نصف یک لیمو را بگیرید و در یک فنجان آب ترکیب کنید. از این عصاره برای شستشوی خوب دست‌ها استفاده کنید.

روش ۴: مواد شوینده و نمک

مواد شوینده و نمک

کمی مواد شوینده روی دستتان بریزید و سپس از دوستتان بخواهید چند قاشق نمک روی آن بریزد. برای از بین بردن بوهای بد، دوباره دستان خود را بشویید.

دست‌های خود را با آب جاری گرم بشویید. اگر هنوز بوی بنزین حس می‌کنید؛ این روش را دوباره تکرار کنید.

روش ۵: صابون مکانیک

برای از بین بردن بوی بنزین صابون‌های مخصوصی برای این کار وجود دارند.

روش ۶: آب اکسیژنه

اگر همه روش‌های بالا شکست خورد، پراکسید هیدروژن را تست کنید. این ضد عفونی کننده به عنوان یک پاک کننده عالی است و شما را  از شر بوهای وحشتناک خلاص شود. با این حال، باید مراقب باشید که روی لباستان نریزد؛ زیرا رنگ آن را از بین خواهد برد.

مقدار کمی وایتکس را روی دستان خود بریزید و مالش دهید. بعد از اینکه دست‌های خود را ضد عفونی کردید، دستتان را با آب گرم بشویید.

اگر بریدگی روی دست خود دارید، ممکن است پراکسید ان را کمی بسوزد.

وقتی بنزین به پوست شما وارد می‌شود چه اتفاقی می‌افتد؟

بنزین مایعی سمی است که باید از آن دوری کرد. اگر روی پوست خود بنزین بزنید، خطرناک است، به همین دلیل است که باید بلافاصله آن را پاک کنید.

یکی از مهم‌ترین عوارض جانبی تماس بنزین با پوست شامل قرمزی، تورم و بثورات پوستی در محل لمس است. همچنین خطر تنفس بخارات سمی نیز شما را تهدید می‌کند.

حتی میزان کم بنزین نیز می‌تواند باعث تحریک بینی و گلو شود. و در نهایت منجر به سردرد، استفراغ، سرگیجه، مشکلات تنفسی و گیجی می‌شود.

اگر در محیطی کار می‌کنید که همیشه در تماس با بنزین هستید؛ خطرات بیشتری شما را تهدید می‌کند و باید بیشتر مراقب باشید.

قرار گرفتن در معرض این گازها می‌تواند باعث از دست دادن حافظه و زوال عضلات در طول زمان شود.

وجود مقادیر بالای مواد شیمیایی در گاز، مانند بنزن، باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان خواهد شد. بنابراین سعی کنید با آن‌ها  در تماس نباشید و از ماسک و دستکش استفاده کنید.

 

سوالات متداول

چه چیزی بوی بنزین را از بین می‌برد؟

اگر روی دستتان بنزین ریختید، برای از بین بردن بوی آن باید خیلی زود اقدام کنید. می‌توانید بو را با سرکه، وایتکس، آب لیمو، عصاره وانیل، مواد شوینده یا صابون مکانیکی از بین ببرید. دست‌های خود را با محصول مورد نظر و آب گرم بشویید تا بوی آن از بین برود.

اگر دستتان بوی بنزین گرفت چه باید کرد؟

اگر بنزین روی دستانتان ریخت، باید بلافاصله آنها را بشویید. از آب گرم و صابون استفاده کنید یا می‌توانید روش‌های بالا را به کار ببرید.

ما سرکه، وایتکس، آب لیمو، عصاره وانیل، مواد شوینده یا صابون مکانیکی را توصیه می‌کنیم.

فراموش نکنید که بعد از آن دوباره دستان خود را بشویید .

چه مدت طول می‌کشد تا بوی بنزین از بین برود؟

اگر بنزین را روی پارچه، مثل لباس یا داخل خودرو بریزید، هفته‌ها باقی می‌ماند. خبر خوب این است که بوی بنزین روی دست راحت‌تر از بین می‌رود. با برخی از روش‌های بالا، می‌توانید بوی بنزین را بلافاصله از دستان خود پاک کنید.

آیا سرکه بوی بنزین را خنثی می‌کند؟

سرکه یک پاک کننده عالی و برای خنثی کردن بسیاری از بوها از جمله بنزین کاربردی است. اگر مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و دستان را با آب گرم بشویید، می‌توانید بوی بنزین را از بین ببرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.