۴ روش پاک کردن مدفوع پرندگان از سطح خودرو

فضولات پرندگان حاوی اسید اوریک است و می‌تواند به رنگ خودرو آسیب برساند. بنابراین در صورتی که خودرویتان با مدفوع پرندگان کثیف شده؛ می‌توان از روش‌های زیر استفاد کرده و به سرعت آن را پاک سازی کنید.

به گزارش مسترماشین باز، بهتر است برای شستن و تمیز کردن خودرو به کارواش‌های اتوماتیک نروید؛ برس‌های چرخان و نوارهای اسفنجی آویزان غول‌پیکر می‌توانند با پخش کردن مدفوع پرنده یا هر چیزی که از قبل روی برس‌ها وجود دارد؛ به‌طور خودکار رنگ خودرو را خراش می‌دهند.

چگونه مدفوع پرندگان را از روی خودرو پاک کنیم؟

روش‌های زیر ترفندهای سریع و کاربردی برای پاک سازی مدفوع پرندگان از سطح خودرو هستند

که اگر به سرعت این فضولات را پاک نکنید؛ باقی مانده اسیدی به پوشش و رنگ شفاف خودرو آسیب وارد می‌کند.

علاوه بر این به خاطر داشته باشید که نور خورشید، به خصوص در روزهای گرم، می‌تواند واکنش شیمیایی در سطح رنگ را سرعت ببخشد.

توجه: ضایعات پرندگان ممکن است حاوی شن و ماسه ساینده نیز باشند. بنابراین در حین پاک کردن بهتر است این کار را به آرامی انجام دهید تا رنگ خراشیده نشود.

۴ روش پاک کردن مدفوع پرندگان از خودرو

روش شماره ۱ – شوینده‌ی خودرو و شلنگ آب

یک روش فوری برای پاک کردن این فضولات استفاده از شوینده مخصوص خودرو و شلنگ آب است. اسپری آب باعث حل شدن و شل شدن فضولات پرنده می‌شود.

روش شماره ۲ – اسپری سریع Detailer

اسپری‌های نوع «دتایلر» برای بین بردن فضولات پرندگان بسیار مؤثر هستند. بهتر است همیشه این اسپری‌های را در خودرو خود نگه دارید.

به مقداری زیادی از این مواد روی فضولات اسپری کنید و اجازه دهید مایع برای چند دقیقه خیس بخورد. برای بار دوم اسپری کنید.

در نهایت به آرامی با یک پارچه میکروفیبر سطح آن را تمیز و پاک کنید. اسپری دتایلر را برای بار سوم استعمال کرده و با یک پارچه تمیز ناحیه مورد نظر را برق کنید.

توجه: اگر خودروی شما خیلی کثیف شده و بیشتر قسمت‌های آن با فضولات پرندگان پوشانده شده است از اسفنج و پارچه استفاده نکنید. ممکن است کثیفی‌های باقی ماننده در اسفنج به رنگ خودرویتان آسیب وارد کند. برای این کار در ابتدا از شلنگ آب کمک بگیرید.

شستشوی خودرو با آب جاری از شلنگ، در حالی که به آرامی با یک اسفنج مرطوب سطح آن را پاک می‌کنید؛ می‌تواند موثرتر باشد و احتمال آسیب و خراش را به حداقل برساند.

روش شماره ۳ – آب گرم

در صورتی که نمی‌توانید خودرو را در خانه بشویید؛ می‌توان از یک پارچ آب گرم استفاده کرد. قسمت کثیف شده را با پارچ آب گرم خیس کنید و این کار را چند بار تکرار کنید.

سپس از یک سطل کوچک آب گرم، شوینده‌ی کارواش و یک اسفنج نرم استفاده کنید. بعد شست و شوی قسمت مورد نظر، پارچ را دوباره پر کنید و محل را کاملاً بشویید. در نهایت سطح آن را با یک حوله پارچه‌ای نرم و تمیز خشک کنید.

توجه: هرگز از مواد شوینده خانگی از جمله صابون ظرفشویی برای تمیز کردن قسمت بیرونی خودرو استفاده نکنید. این شوینده‌ها قوی هستند و به موم یا سایر پوشش‌ محافظ خودرو آسیب وارد می‌کنند.

روش شماره ۴ – پاک کننده خانگی مدفوع پرندگان

شما می‌توانید در خانه یک محلول شیونده برای پاک کردن مدفوع حیوانات درست کنید. برای این کار به یک بطری اسپری ۱ لیتری (۳۲ اونس)، آب مقطر و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین نیاز دارید. تمام این مواد را در داخل بطری مخلوط کرده و خوب هم بزنید. ۱/۲ قاشق چایخوری از شوینده‌ی کارواش به آن اضافه کنید.

در ابتدا محل مورد نظر را با آب خیس کنید و سپس چند بار از این مخلوط روی ناحیه‌ی مورد نظر اسپری کنید. اجازه دهید یک دقیقه بماند سپس دوباره اسپری کنید. اجازه ندهید این ناحیه خشک شود. یک اسفنج نرم را با این پاک کننده خیس کرده و مدفوع پرنده را به آرامی پاک کنید. سپس با آب بشویید و با پارچه خشک کنید.

اگر فضولات پرندگان را پاک نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

همانطور که قبلا گفتیم؛ مدفوع پرندگان حاوی اسید است. اگر روی خودرو باقی بماند؛ به رنگ آن آسیب می رساند. آسیب به بافت پارچه‌ای داخلی خودرو بسیار کمتر است؛ بنابراین بهتر است در ابتدا و به سرعت سطح بیرونی را تمیز کنید.

حتی تماس مدفوع پرندگان باشیشه جلو یا مونروف می‌تواند باعث لکه روی شیشه شود که به سادگی لکه‌های آب، پاک نمی‌شود.

اگر مدفوع پرنده به رنگ خودرو آسیب رساند؛ چه باید کرد؟

به طور کلی می‌توان با استفاده از یک ترکیب پولیشی که در بیشتر فروشگاه های لوازم یدکی خودرو وجود دارد؛ این لکه را از بین برد.

پولیش Meguiar’s Ultimate Compound یک گزینه خوب و ارزان قیمت است.

منبع: cartreatments

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.