۲۲ موتورسیکلت با موتورهای بزرگتر از موتور خودرو

اندازه‌ی موتور تعبیه شده در برخی از موتورسیکلت‌ها به قدری است که از اندازه‌ی موتور خودرو فراتر می‌رود و باعث قدرت و سرعت فوق العاده‌ی آن‌ها می‌شود؛ با ما همراه باشید تا ۲۲ موتورسیکلت با موتور های بزرگتر از موتور خودرو آشنا شوید.

به گزارش مسترماشین باز، ما شیفته‌ی سرعت و چیزهای غیر ممکن هستیم. بیایید در مورد موتور سیکلت و موتور صحبت کنیم. موتورهای بزرگ Chevy برای اتومبیل‌های بزرگ ساخته شده‌اند؛ اما در موتورسیکلت‌ها نیز به کار گرفته می‌شوند و به آن‌ها سرعت فوق العاده‌ای می‌بخشند.

نکته‌ی مهم در مورد این موتورسیکلت‌ها این است که شتاب بالایی ندارند؛ بلکه مثل موشک جهش می‌کنند. بنابراین برای افراد مبتدی مناسب نیست.

شما نمی‌توانید از حداکثر سرعت آن‌ها در خیابان‌های معمولی لذت ببرید؛ اما هنوز هم این موتورسیکلت‌ها با این توانایی‌های بالا ساخته می‌شوند. آیا جرات داریم سوار یکی از آن‌ها شوید؟

۲۲ موتورسیکلت سنگین با موتورهای بزرگتر از موتور خودرو

BMW R 18 با موتور ۱٫۸ لیتری

BMW R 18 با موتور 1.8 لیتری

R 18 با حجم ۱۸۰۲ سی سی یکی از بزرگترین موتورسیکلت‌های موجود در بازار است.

موتور عظیم ۱٫۸ لیتری BMW R 18 یک باکسر دو سیلندر با ۹۱ اسب بخار قدرت است که این موتورسیکلت را به حداکثر سرعت ۱۱۱ مایل در ساعت می‌رساند.

Suzuki Boulevard M109 R B.O.S.S با موتور ۱٫۸ لیتری

Suzuki Boulevard M109 R B.O.S.S با موتور 1.8 لیتری

این موتور بزرگ ۱۷۸۳ سی سی برای موتورسیکلتی با وزن تقریباً ۸۰۰ پوند، ۱۲۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. Boulevard M109 یک موتورسیکلت رزمناو عالی است و با قیمت اولیه ۱۵۹۹۹ دلار تا حدودی مقرون به صرفه است.

Yamaha V-Max با موتور ۱٫۷ لیتری

Yamaha V-Max با موتور 1.7 لیتری

این موتورسیکلت دارای یک موتور DOHC با حجم ۱۶۷۹ سی سی است. یاماها ادعا می‌کند که V-Max می‌تواند ۱۹۷ اسب بخار قدرت تولید کند. این قدرت عظیم باعث شد V-Max حداکثر سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت را داشته باشد.

Dodge Tomahawk V10 Superbike با موتور ۸٫۳ لیتری

Dodge Tomahawk V10 Superbike با موتور 8.3 لیتری

برخی از منتقدان ظاهر چهار چرخ این موتورسیکلت را نقد کرده‌اند؛ با این حال آنچه این موتورسیکلت را بر سر زبان‌ها انداخته، موتور ۱۰ سیلندر ۲۰ سوپاپ ۸٫۳ لیتری است که به یک گیربکس دو سرعته اتوماتیک متصل است.

موتور بزرگ آن ۵۰۰ اسب بخار قدرت و به همان اندازه ۵۲۵ فوت پوند گشتاور دارد. به علاوه، سرعت ۰-۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۱٫۷۵ تا ۲٫۵ ثانیه طی می‌کند و حداکثر سرعت تئوری ۴۲۰ مایل در ساعت را دارد.

Millyard Viper V10 با موتور ۸ لیتری

Millyard Viper V10 با موتور 8 لیتری

Millyard Viper V10 توسط یک مهندس بریتانیایی به همین نام طراحی و ساخته شده است. هدف اصلی آن رسیدن به حداکثر سرعت ۲۵۰ مایل در ساعت بود. Viper V10 در نهایت به بالاترین سرعت خود یعنی ۲۰۷ مایل در ساعت در فرودگاه برانتینگتورپ دست یافت.

Leonhardt Gunbus 410 با موتور ۶٫۷ لیتری

Leonhardt Gunbus 410 با موتور 6.7 لیتری

Leonhardt Gunbus 410 به عنوان بزرگترین موتور سیکلت جهان معرفی می‌شود که موتور عظیم ۶٫۷ لیتری را در خود جای داده است.

Ecosse FE Ti XX Titanium Seriesvia با موتور ۲٫۴ لیتری

Ecosse FE Ti XX Titanium Seriesvia با موتور 2.4 لیتری

Ecosse FE Ti XX دارای قیمت شگفت انگیز ۳۰۰۰۰۰ دلار و یکی از گران‌ترین موتورسیکلت‌های امروزی است. به همین دلیل است که تاکنون تنها ۱۳ دستگاه از FE Ti XX ساخته شده است. این موتور ۲٫۴ لیتری بیلت آلومینیومی را در خود جای داده که توانایی تولید ۲۲۵ اسب بخار قدرت را دارد.

Triumph Rocket III با موتور ۲٫۵ لیتری

Triumph Rocket III با موتور 2.5 لیتری

Triumph Rocket III یکی از قدرتمندترین موتورهای امروزی را حمل می‌کند. این موتورسیکلت دارای یک موتور ۲٫۵ لیتری DOHC درون خطی سه گانه خنک کننده مایع است که می‌تواند ۱۶۴ اسب بخار قدرت و گشتاور ۱۶۳ فوت پوند تولید کند.

X132 Hellcat Confederate Motorcycles با موتور ۲٫۲ لیتری

X132 Hellcat Confederate Motorcycles با موتور 2.2 لیتری

Confederate Motorcycles  محصولی به نام X132 Hellcat Speedster را معرفی کرده که توسط Pierre Terblanche طراحی شده است.

موتور سیکلت از فریم آلومینیومی بیلت از فلز درجه یک هواپیما ساخته شده است. مهره‌ها و پیچ‌ها از جنس فولاد ضد زنگ درجه یک هستند. این موتور قدرتمند می‌تواند حداکثر قدرت ۱۳۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۰ فوت پوند را تولید کند.

کاوازاکی VN2000 با موتور ۲ لیتری

کاوازاکی VN2000 با موتور 2 لیتری

کاوازاکی VN2000 یا ولکان ۲۰۰۰ دارای موتور ۲٫۰ لیتری است که می‌تواند ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۱۴۱ فوت پوند گشتاور تولید کند.

یاماها XV1900 با موتور ۱٫۹ لیتری

یاماها XV1900 با موتور 1.9 لیتری

XV1900 بزرگ‌ترین موتورسیکلت یاماها است که یک موتور بزرک ۱٫۹ لیتری دارد. این یک موتور V-Twin چهار زمانه با هوا خنک است که به یک جعبه دنده پنج سرعته متصل است. این موتور قادر به تولید قدرت ۸۲ اسب بخار و ۱۰۴ فوت پوند گشتاور است.

هارلی دیویدسون CVO با موتور ۱٫۸ لیتری

هارلی دیویدسون CVO با موتور 1.8 لیتری

این موتورسیکلت‌های اختصاصی مجهز به یک موتور ۱٫۹ لیتری Milwaukee Eight با خنک کننده هستند. این موتورسیکلت ممکن است از نظر حجم بزرگترین موتور را نداشته باشد، اما مطمئناً یکی از بزرگترین موتورسیکلت‌های روی کره زمین است. بدون شک CVO یک موتورسیکلت عالی برای مسافت‌های طولانی است.

هوندا گلدوینگ با موتور ۱٫۸ لیتر

هوندا گلدوینگ با موتور 1.8 لیتر

هوندا گلدوینگ نسل پنجم مدل GL1800 از یک موتور بزرگ ۱٫۸ لیتری SOHC 6 با مایع خنک کننده با مهارت‌های تزریق سوخت برنامه ریزی شده استفاده می‌کند.

این موتور سنگین قادر به تولید ۱۱۷ اسب بخار قدرت و گشتاور ۱۲۳ فوت پوند است. علاوه بر این دارای گزینه‌هایی مانند کیسه هوا، جی‌پی‌اس درون داشبورد که Internavi نامیده می‌شود،  هدست و بلندگو و ABS است.

ایندین چیف کلاسیک با موتور ۱٫۸ لیتری

ایندین چیف کلاسیک با موتور 1.8 لیتری

ایندین چیف کلاسیک بدون شک یکی از نمادین‌ترین موتورسیکلت‌هایی است که تا کنون ساخته شده است. مدل کلاسیک آن دارای یک موتور ۱٫۸ لیتری Thunder Stroke جدید همراه با گیربکس شش سرعته است.

این موتورسیکلت دارای ویژگی‌هایی مانند کروز کنترل، سیستم ترمز ضد قفل، استارت کی لس و سوخت الکترونیکی است.

سوزوکی M1800 با موتور ۱٫۸ لیتری

سوزوکی M1800 با موتور 1.8 لیتری

M1800 از یک موتور ۱٫۸ لیتری V-Twin با خنک کننده مایع استفاده می‌کند که به یک جعبه دنده پنج سرعته متصل است که نیرو را از طریق یک محور محرک به چرخ عقب منتقل می‌کند.

این موتور ۱۲۷ اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور ۱۱۸ فوت پوند تولید کند.

هوندا VTX1800 با موتور ۱٫۸ لیتری

هوندا VTX1800 با موتور 1.8 لیتری

هوندا VTX1800 دیگر تولید نمی‌شود، اما در روزهای اوج خود بسیار شهرت داشت.

در زمان عرضه، هوندا VTX بزرگ‌ترین موتور V-twin تولیدی در جهان بود. متاسفانه برای هوندا و خوشبختانه برای کاوازاکی، کاوازاکی موتورسیکلت ۲ لیتری Vulcan 2000 را روانه بازار کرد و این عنوان را از هوندا ربود! اما VTX1800 همچنان سرعت و عملکرد بهتری داشت.

Triumph Thunderbird Storm با موتور ۱٫۷ لیتری

Triumph Thunderbird Storm با موتور 1.7 لیتری

Triumph Thunderbird Storm از یک موتور ۱٫۷ لیتری DOHC چهار زمانه V-twin استفاده می‌کند که به یک تسمه محرک شش سرعته متصل شده است. این موتور قدرتمند می‌تواند ۹۷ اسب بخار قدرت و ۱۱۵ فوت پوند گشتاور تولید کند. این یکی از بزرگترین موتورسیکلت‌های V-twin در جهان است.

Victory “Freedom با موتور ۱٫۶۵ لیتری

Victory "Freedom با موتور 1.65 لیتری

ویکتوری در سال ۱۹۹۷، موتورسیکلت V92C را روانه بازار کرد که با حجم ۱۵۱۰ سی سی، دومین موتور بزرگ در آن زمان بود.. در سال ۲۰۰۲، آن‌ها موتور V-Twin Freedom خود را ساختند که حجم آن به ۱۶۰۰ سی سی افزایش یافت.

سرانجام، در سال ۲۰۰۹، آن‌ها Victory ‘Freedom’ V-twin را با حجم ۱۷۳۱ سی سی معرفی کردند که ۹۷ اسب بخار قدرت و ۱۱۳ فوت پوند گشتاور دارد.

BMW K1600 با موتور ۱٫۶۵ لیتر

BMW K1600 با موتور 1.65 لیتر

اگر می‌خواهید یک موتورسیکلت بزرگ بی‌ام‌و با حجم ۱۶۴۹ سی‌سی داشته باشید، می‌توانید سه موتورسیکلت را انتخاب کنید. مدل اسپورت BMWK1600GT، مدل تورینگ BMWK1600GTL و در نهایت BMWK1600GTB.

این سه موتورسیکلت از موتور جدید ۱۶۴۹ سی‌سی (۱٫۶۵ لیتری) شش سیکلت بی‌ام‌و استفاده می‌کنند.

کاوازاکی ZZR1400 با موتور ۱٫۴۵ لیتری

کاوازاکی ZZR1400 با موتور 1.45 لیتری

موتورسیکلت ZZR1400 قادر است سرعت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۲٫۵ ثانیه طی کند و به راحتی می‌تواند به سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت برسد. موتور ۲۰۰ اسب بخاری آن تنها موتور چهار سیلندری است که قادر است چنین قدرتی را ارائه دهد.

Moto Guzzi MGX21 با موتور ۱٫۴ لیتری

Moto Guzzi MGX21 با موتور 1.4 لیتری

Moto Guzzi شاید بیشتر به خاطر رزمناو کالیفرنیایی خود شناخته شود، که تقریباً از سال ۱۹۷۱ تولید شده است. این موتورسیکلت پلیسی بود که توسط پلیس لس آنجلس و کالیفرنیا استفاده می‌شد و اکنون با موتور قدرتمند ۱۴۰۰ سی سی عرضه می‌شود.

KTM مدل ۱۲۹۰ با موتور ۱٫۳ لیتری

KTM مدل 1290 با موتور 1.3 لیتری

KTM با این موتور سیکلت نشان داد که مدل‌هایی با موتورهای کوچک‌تر نیز می‌توانند قدرتمند باشند.

منبع: hotcars

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.