چگونه باد لاستیک‌های خودرو را تنظیم کنیم؟ آموزش بررسی فشار تایر خودرو

اگر لاستیک‌های خودروی شما کم باد باشند؛ فشار بیشتری به خودرو وارد شده و این امر می‌تواند بر راندمان سوخت و ایمنی شما تاثیر منفی بگذارد؛ بنابراین بررسی فشار تایر خودرو ضروری است.

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از  repairsmith؛ بنابراین شما باید بلد باشید فشار لاستیک خودرو را بررسی کرده و در صورت نیاز لاستیک را باد کنید.

چگونه فشار تایرهای خودرو را تنظیم کنیم؟

وقتی لاستیک کم باد شده است، باید هوا را به لاستیک اضافه کنید. بهتر است ابتدا فشار باد لاستیک خود را بررسی کنید، در بخش بعدی نحوه انجام این کار را به شما آموزش می‌دهیم.

می‌توانید لاستیک‌های خود را با یک کمپرسور هوا یا یک پمپ باد که به سوکت ۱۲ ولت خودرو خود وصل می‌شود، پمپ کنید. همچنین برای بررسی فشار به یک فشار سنج هوا نیاز دارید.

اگر این وسایل را ندارید، به نزدیک‌ترین تعمیرگاه بروید.

فشار لاستیک توصیه شده برای خودرو خود را پیدا کنید

فشار تایر خودرو

این عدد روی برچسب کناری درب راننده یا در دفترچه راهنما نوشته شده است.

فشار باد لاستیک ایده آل برای بیشتر خودروها حدود ۳۰-۳۵ PSI است. برای برخی، فشار توصیه شده در لاستیک‌های جلو و عقب ممکن است متفاوت باشد.

انتهای دیسپنسر هوا را روی میل سوپاپ لاستیک قرار دهید. هنگامی که هوا وارد لاستیک شد؛ صدای خش خش به گوش می‌رسد. پر کردن لاستیک کم باد از ۱۰ ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشد، بسته به میزان هوای اولیه که در لاستیک قرار دارد.

اگر هوای کافی وارد تایر کرده اید، شلنگ هوا را از دریچه لاستیک جدا کرده و با استفاده از فشارسنج لاستیک اندازه گیری کنید. این روند را تا رسیدن به فشار هوای توصیه شده تکرار کنید.

اگر فشار لاستیک خیلی بالا بود یا در حین وارد کردن هوا تایرها را بیش از حد باد کردید، فشار را با استفاده از شیر تخلیه کنید. با استفاده از یک ابزار مناسب مانند پیچ گوشتی پین را در مرکز میله سوپاپ فشار دهید. صدای خش خش هوا را می‌شنوید که از سوپاپ لاستیک خارج می‌شود.

فشار را با فشار سنج چک کنید. درپوش سوپاپ را روی هر تایر قرار دهید.

این روش باد کردن لاستیک خودرو بود؛ اما اگر بخواهید فشار لاستیک را فقط چک کنید؛ چه باید کرد؟

شما به یک فشارسنج هوا نیاز دارید

فشار تایر خودرو

درپوش سوپاپ لاستیک را برداشته و آن را در مکانی امن نگه دارید.

انتهای باز گیج لاستیک را برای چند ثانیه روی میل سوپاپ لاستیک فشار دهید تا ابزار فشار را بخواند. فشار باد لاستیک زاپاس را نیز بررسی کنید.

نکته: باید فشار باد تایرها را زمانی که “سرد” هستند اندازه گیری کنید. بعد از پارک کردن خودرو به مدت سه ساعت یا بیشتر یا رانندگی کمتر از یک کیلومتر با سرعت متوسط می‌توانید این کار را انجام دهید.

اندازه گیری فشار لاستیک در شرایط دیگر، مثلاً وقتی لاستیک‌ها در حین رانندگی گرم شده دقت کمتری خواهد داشت.

فشار تایر شما باید چند بار چک شود؟

ف​شار باد لاستیک حداقل یک بار در ماه و هر بار قبل از یک رانندگی طولانی باید چک شود تا به لاستیک‌ها آسیب وارد نشود.

فشار باد لاستیک را در زمستان‌ها بیشتر چک کنید. در زمستان با سرد شدن دما و با کاهش ۱۰ درجه ای هوا، هر دو هفته یکبار فشار باد تایرها ۱ PSI کاهش می‌یابد.

بیشتر خودروهای مدرن دارای سیستم نظارت بر فشار باد تایر (TPMS) هستند که از طریق چراغ هشدار داشبورد به رانندگان هشدار می‌دهد. با این حال، بازرسی دستی معمولی ضروری است.

چرا تایر باید فشار مناسبی داشته باشد؟

فشار گیج کم و زیاد تایرها بر سلامت تایرها و تجربه رانندگی تاثیر منفی می‌گذارد.

به چند دلیل:

الف. تایرهای کم باد باعث می‌شود با یک بار بنزین زدن مسافت کمتری را طی کنید و سایش لاستیک‌ها هم بیشتر می‌شود.

این شرایط اصطکاک و گرمای بیشتری ایجاد می‌کند و احتمال ترکیدن لاستیک را افزایش دهید.

ب. لاستیک‌های بیش از حد باد شده منجر به هندلینگ ضعیف می‌شود و در سرعت‌های بالا یا پیچ‌های تند خطرناک است.

این لاستیک‌ها سواری را تند و ناخوشایند خواهند کرد.

 

۳ پرسش‌های متداول در مورد لاستیک و فشار تایر

  1. ۱٫ آیا باید تایرهای خودرو را با نیتروژن پر کنید؟

پر کردن تایرها با نیتروژن هیچ مزیت آشکاری نسبت به هوای معمولی ندارد. ممکن است ادعاهایی مبنی بر بهبود بهره وری سوخت شنیده باشید، اما شواهد کافی در دسترس نیست. هزینه آن هم بالاتر است.

لاستیک‌هایی که با نیتروژن پر شده‌اند نسبت به لاستیک‌هایی که با هوای معمولی پر شده‌اند، افت فشار کمتری خواهند داشت.

با این حال، هنوز هم باید فشار تایر را بررسی کنید.

 

  1. ۲٫ تایرها چقدر عمر می‌کنند؟

یک لاستیک جدید معمولاً ۳ تا ۵ سال دوام می‌آورد، اما باید بعد از مدتی عمق آج را بررسی کنید.

 

  1. ۳٫ چگونه می‌توانید عمر لاستیک خودرو را افزایش دهید؟

حفظ فشار مناسب تایر: منتظر روشن شدن چراغ مانیتورینگ فشار لاستیک نباشید. بررسی منظم فشار به جلوگیری از پنچر شدن لاستیک و خراب شدن آن کمک می‌کند.

چرخش لاستیک: چرخش لاستیک‌ها به معنای تغییر موقعیت آن‌ها است، به عنوان مثال، با تعویض لاستیک‌های جلو و عقب یا لاستیک‌های سمت راست با لاستیک‌های سمت چپ مانع از سایش آن‌ها می‌شوید.

تعادل و تراز چرخ: بالانس چرخ باعث توزیع هموار وزن روی چرخ‌های خودروی شما می‌شود. تراز چرخ زوایای چرخ را تنظیم کرده و باعث می‌شود ماشین شما در یک خط مستقیم حرکت کند.

 

جمع بندی

داشتن فشار درست در لاستیک‌های خودرو، باعث طول عمر بیشتر آن‌ها شده و تجربه رانندگی بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. پس بهتر است هرچند وقت یک بار این کار را انجام دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.