چگونه از شر مورچه‌ها در خودرو راحت شویم؟

اگر با مورچه‌ها در خانه تان برخورد داشته باشید، می‌دانید که خلاص شدن از شر آن‌ها چقدر سخت است. متأسفانه، خانه تنها مکانی نیست که مورچه‌ها به آن علاقه دارند؛ خودروی شما نیز می‌تواند مورد حملهٔ این حشرات قرار بگیرد.

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از oards، مورچه‌ها موجودات کوچک باهوشی هستند و نسبت به اندازه خود سخت کار می‌کنند و قوی هستند.

برخی از آن‌ها می‌توانند ۵۰ برابر وزن خود را حمل کنند و مورچه‌های ملکه می‌توانند ۱۵ تا ۳۰ سال زندگی کنند. مورچه‌های کارگر جانورانی هستند که به دنبال غذا می‌گردند و در صورت پیدا کردن غذا سیگنال‌هایی به دوستان خود می‌فرستند.

حمله این موجودات به خودرو از چند نظر آسیب زا است. برخی از آن‌ها می‌توانند آسیب زیادی به سیم‌کشی خودرو وارد کنند.

 

چرا مورچه‌ها جذب خودرو می‌شوند؟

 

منابع غذایی و زباله‌ها

یکی از رایج‌ترین دلایل حملهٔ مورچه‌ها به خودرو؛ وجود غذا و زباله است. باقی گذاشتن خرده‌های غذا یا بسته‌بندی‌ها می‌تواند مورچه‌ها را جذب کند.

در دسترس بودن آب

یکی دیگر از عواملی که مورچه‌ها را به ماشین جذب می‌کند، در دسترس بودن آب است.

نزدیکی به لانه

پارک کردن خودرو در نزدیکی لانهٔ مورچه‌ها، درختان یا شاخ و برگ‌های آلوده به مورچه، باعث می‌شود آن‌ها وارد خودروی شما شوند.

وارد شدن با روش‌های مختلف

مورچه‌ها می‌توانند با موادی مانند جعبه، کیسه، هیزم یا وسایل کمپینگ وارد ماشین شما شوند.

 

چگونه از شر مورچه‌ها در خودروی خود خلاص شویم؟

برای خلاص شدن از شر مورچه‌ها روش زیادی وجود دارد، و ایمن‌ترین و بهترین کار این است که ابتدا روش‌هایی را انتخاب کنید که تهاجمی نیستند.

۱) خودرو را حرکت دهید

وقتی خودروی شما در نزدیکی یک لانه مورچه پارک شده باشد، حرکت دادن آن می‌تواند مورچه‌ها را بیرون کند.

۲) داخل خودرو را تمیز کنید

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید تمیز کردن خودرو با یک تمیز کننده باکیفیت داخلی باشد. تمام آشغال‌ها را خارج کنید، زیرا بسته‌بندی‌های بیسکویت و فنجان‌های نوشیدنی نیز می‌توانند مقدار زیادی غذا برای مورچه‌ها داشته باشند.

اگر می‌خواهید به سرعت از شر مورچه‌ها خلاص شوید، جاروبرقی بهترین ابزار تمیز کردن است.

۳) قسمت بیرونی خودرو را تمیز کنید

چرخ‌ها تنها نقطه تماس بین ماشین و زمین هستند؛ بنابراین تمیز کردن آنها اهمیت دارد. برای محافظت بالاتر، استفاده از دافع مورچه را روی لاستیک‌ها روش خوبی است.

۴) دارو از بین برندهٔ مورچه‌ها

اگر مراحل بالا کافی نبود، سعی کنید داروهای کشندهٔ حشرات را در زیر صندلی‌ها قرار دهید. اینها یک ماده ژل جامد هستند که بوی غذا می‌دهد، بنابراین مورچه‌ها آن را به لانه خود  برمی گردانند و همهٔ آن‌ها کشته می‌شوند.

این روش ایمن است و هیچ خطری از نظر استنشاق ندارند، اما برای بچه‌ها و حیوانات خانگی که ممکن است آنها را بخورند خطرناک و سمی است.

 

چگونه مورچه‌ها را به صورت طبیعی از خودروی خود خارج کنیم؟

اگر داخل و بیرون خودرو را تمیز کرده اید و هنوز مورچه‌های زیادی درون آن می‌بینید و نمی‌خواهید از مواد شیمایی استفاده کنید؛ از این روش‌ها کمک بگیرید:

پودر بوراکس

استفاده از بوراکس محبوب‌ترین روش طبیعی است. ۱/۳ فنجان شکر را با ۱ قاشق غذاخوری بوراکس مخلوط کرده و به اندازه‌ای آب اضافه می‌کنید تا خمیری شکل شود.

یک پنبه را در خمیر خیس کرده و آن را در یک ظرف کوچک قرار دهید. مورچه‌ها آن را می‌خورند و یا با خود به لانه خود می‌برند و در نهایت همه کشته خواهند شد.

دارچین یا نعناع

مورچه‌ها بوی ادویه‌ها را دوست ندارند و دارچین می‌تواند آنها را از بین ببرد. در نقاط ورود احتمالی دسته‌های برگ نعناع و چوب‌های دارچین قرار دهید.

سرکه

مورچه‌ها بوی سرکه را دوست ندارند، بنابراین می‌توان از آن به عنوان بازدارنده استفاده کرد.

ترکیب ۵۰/۵۰ سرکه سفید و آب را روی خودرو اسپری کنید. سرکه اسیدی و قوی است. مراقب خودرو باشید و از آن روی رنگ بیرونی خودرو نپاشید.

گچ

به نظر می‌رسد مورچه‌ها از گچ دوری می‌کنند، بنابراین سعی کنید لاستیک‌ها را با گچ رنگی کنید.

 

روش‌های برای جلوگیری از ورود مورچه‌ها به ماشین

ماشین را تمیز نگه دارید

در وهلهٔ اول تمیزی مهم است! مرتب خودروی خود را جاروبرقی بکشید.

گوشه‌ها و زیر صندلی‌ها و محفظه‌ها را فراموش نکنید.

هر گونه زباله و بسته بندی مواد غذایی را دور بریزید و خرده نان‌ها را در خودرو قرار ندهید.

ظروف غذا را ببندید

اگر باید در خودرو مواد غذایی نگهداری کنید؛ مطمئن شوید که درب ظروف محکم است.

لانه مورچه‌ها را بررسی کنید

مراقب باشید و نشانه‌های لانه  گذاری مورچه‌ها یا حملهٔ آن‌ها در ماشین را بررسی کنید. این شامل بررسی تایرهای خودرو است، زیرا مورچه‌ها از آنها برای ساختن لانه و ورود استفاده می‌کنند. به دنبال علامت‌های نشت آب یا رطوبت در داخل ماشین خود باشید، زیرا مورچه‌ها باعث جذب رطوبت می‌شوند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.