سانروف خودرو در روز بارانی باز مانده: چه کار باید کرد؟

وقتی باران می‌بارد، کابوس بزرگ این است که سانروف شما باز باشد و یادتان برود. اگر این اتفاق برای شما افتاده، باید خیلی سریع عمل کنید، تا از شر رطوبت داخل خودرو رها شوید.

 

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از  vehiclefreak، باز ماندن سانروف در باران باعث می‌شود آب زیادی به داخل کابین خودرو وارد شود، بنابراین باید اقدامات لازم را برای کنترل مشکل انجام دهید.

با جمع آوری آب با اسفنج‌ها و پارچه‌ها شروع کنید. یکی از پنجره‌ها را کمی باز کنید، خودرو را روشن کرده و بخاری‌ها را روی حداکثر تنظیم کنید تا آب تبخیر شود.

از آنجایی که خارج کردن تمام رطوبت بسیار سخت است، می‌توانید از شرکت هایی که در این زمینه کار می‌کنند کمک بگیرید. آنها مجهز به جاروبرقی قدرتمندی هستند که می‌توانند آب را بکشند.

اگر سانروف خودرو در باران باز مانده؛ چه باید کرد؟

سانروف

مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که سریع عمل کنید! پیشنهاد می‌کنیم بلافاصله مرحله اول را انجام داده و پس از اتمام به مراحل دیگر برگردید.

سریع عمل کنید و آب را خارج کنید

یک اسفنج تمیز و چند پارچه یا حوله بردارید و آب را جمع آوری کنید.

در ابتدا استفاده از اسفنج موثرتر است؛ زیرا می‌تواند آب را سریع‌تر جذب کند. اگر آب در فرش لاستیکی جمع شده، آن را با دقت با اسفنج بکشید.

داشبورد مرکزی بر صندلی‌ها و فرش‌های خودرو اولویت دارد، زیرا بسیاری از قطعات الکترونیکی در این بخش قرار دارند.

بعد از استفاده از اسفنج، پارچه را روی یک قسمت خودرو قرار دهید، سپس فشار دهید تا آب جذب شود. این روش با یک پارچه خشک بهترین جواب را می‌دهد.

Heat & Airflow را روشن کنید

هنگامی که در تلاش هستید، تهویه خودرو را برای سرعت بخشیدن به فرآیند خشک کردن روشن کنید. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، بهتر است شیشه‌ها را کمی پایین بیاورید تا رطوبت از خودرو خارج شود.

اگر می‌دانید که بی‌خطر است، موتور را روشن کنید و بخاری‌ها را در حالت ماکسیمم قرار دهید تا فضای داخلی گرم شود.

اگر یک جاروبرقی مرطوب/خشک و یک رطوبت گیر دارید عالی است. اینها می توانند به شما کمک کنند تا آب بیشتری را بیرون بکشید.

به دنبال روش‌های ابتکاری دیگر باشید

شما می‌توانید جوش شیرین یا برنج را روی فرش بریزید تا رطوبت را جذب کند، اما اینکه چقدر موثر است مشخص نیست.

مشکلات الکتریکی و برق

وقتی درون خودرو با آب خیس می‌شوند، مدارهای الکتریکی آسیب پذیر خواهند شد. یک مشکل کوچک الکتریکی می‌تواند باعث تاخیر یا از کار افتادن چراغ‌های جلو، چراغ‌های راهنما، چراغ‌های داخلی، داشبورد، سیستم‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های بلندگو و رادیویی، سیستم‌های ناوبری و … شود.

حتی پس از خشک کردن ماشین، سیم‌کشی‌های برق در بدنه و قسمت کنسول مرکزی ممکن است خیس باشند و منجر به برق گرفتگی یا آتش‌سوزی شود. برای جلوگیری از شوک الکتریکی، از لمس یا تماس با قطعات الکتریکی خودداری کنید، مگر اینکه کاملاً خشک باشند.

زنگ زدگی

در طراحی خودروها از فلز استفاده می شود. آب باران دارای اسید خورنده است و به راحتی می تواند باعث زنگ زدگی اجزای فلزی شود. باید به پیچ‌ها، حفره‌ها، سر پیچ‌ها، استارت‌های رزوه‌ای و هر قسمت دیگر توجه کنید.

زنگ می‌تواند طول عمر، دوام، ظرفیت و زیبایی داخلی را تحت تاثیر قرار دهد.

کاهش کیفیت دکوراسیون داخلی

این مشکل باعث کاهش کیفیت صندلی‌ها، پانل درها و سایر قسمت‌ها شود. رنگ ممکن است از بین رفته  و مواد به کار رفته در آن‌ها ممکن است به مرور زمان خراب شوند.

کپک و سفیدک

کپک یا سفیدک می تواند به سرعت در داخل خودرو مرطوب به وجود بیاید ا. این قارچ‌ها نه تنها به خودرو آسیب می‌رسانند بلکه می توانند برای سلامتی سرنشینان مضر باشند. استنشاق کپک می تواند باعث انواع مشکلات تنفسی مانند آسم، برونشیت و حتی سرطان ریه شود.

سوالات متداول

چگونه بفهمم سانروف نشتی دارد؟

یک سانروف که نشتی دارد نشانه‌هایی از لکه آب روی سرپوش یا کف ماشین شما به جای می‌گذارد. همچنین ممکن است هنگام بارندگی آب از داخل شیشه جلوی شما جاری شود.

رگه‌های آب روی شیشه‌ها نشانه رایجی است که نشان می‌دهد آب از سانروف وارد خودرو شده است و فضای درون خودرو مرطوب است.

آیا سانروف شکسته می‌شود؟

برخی از عوامل خارجی باعث ترک خوردن یا شکستن سانروف می‌شوند.  با این حال، این یک اتفاق رایج نیست.

این قسمت از مواد قوی و شیشه سخت ساخته شده است. با این حال، گزارش‌هایی مبنی بر ترک خوردن سقف‌های سانروف به دلیل تغییرات آب و هوایی آب و هوا منتشر شده است. هوا خیلی گرم باعث ترک خوردن یا شکستن سانروف می شود.

 

نتیجه گیری

وقتی سانروف شما در باران باز می‌ماند و همچنان باران می‌بارد، باید در ابتدا آن را ببندید.

می‌توانید از حوله یا پارچه برای خشک کردن خودرو استفاده کنید و آب باقیمانده را جمع کنید.

علاوه بر این یک سشوار در حالت کم برای خشک شدن کاربردی است. اگر وقت دارید، می‌توانید در و پنجره‌ها را هم باز کنید تا هوای ماشین خارج شود.

پس از خشک شدن خودرو، رگه‌های آب در داخل شیشه‌ها را بررسی کنید. در صورت مشاهده، از پارچه تمیز برای پاک کردن آنها استفاده کنید.

داخل ماشین خود را از نظر کپک بررسی کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.