چگونه درب خودرو را بدون سوئیچ باز کنیم؟

در اینجا می‌توانید از روش‌های زیر برای باز کردن قفل درب خودرو بدون استفاده از سوئیچ استفاده کنید.

قفل درب خودرو را بدون کلید باز کنید

به گزارش مسترماشین باز و به نقل از  mechanicbase، اگر سوئیچ خود را در خودروی قفل کرده قرار داده باشید و یا آن‌ را گم کرده باشید، همچنان می‌توانید درب خودرو را باز کنید.

چگونه درب خودرو را بدون سوئیچ باز کنیم؟

خودروهای مدرن روز به روز امنیت بالاتری پیدا می‌کنند، که بسیار عالی است، اما اگر کلید خودروی خود را گم کنید و نیاز به ورود به خودروی خود را داشته باشید، برای شما مشکل ایجاد می‌کند. در اینجا چند روش برای باز کردن قفل درب خودرو بدون سوئیچ آورده شده است.

 

اپلیکیشن خودرو

اپلیکیشن خودرو

امروزه چندین برند خودرو اپلیکیشن‌هایی را ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کند تا وارد خودروی خود شوید. اگر یک خودروی مدرن جنرال موتورز دارید، این برنامه می‌تواند به عنوان یک کلید از راه دور کار کند و قادر است مکان خودرو را پیدا کرده و همچنین زنگ هشدار را روشن کند.

جنرال موتورز تنها خودروسازی نیست که این آپشن را دارد. همچنین می‌توانید از این برنامه در هیوندای، نیسان، تویوتا، سوبارو و … استفاده کنید. البته از قبل باید آن را تنظیم کرده باشید.

با استفاده از گوه فلزی

گوه فلزی

ابزار فلزی مثلثی شکل با سری تیز و نازکی پیدا کنید که بتوان از آن به عنوان گوه استفاده کرد. با استفاده از این ابزار، قسمت بالای چارچوب درب را کمی به بیرون بکشید و ابزار را داخل آن قرار دهید؛ با این کار قاب در باز می‌شود.

از اینجا، می‌توانید به بخش‌های مورد نیاز در زیر قفل دسترسی داشته باشید.

قلاب

قلاب

در گذشته، همه از ترفند قلاب استفاده می‌کردند، و امروز نیز مفید است. با کمک انبردست قلاب فلزی، درب را باز کنید.

قسمت قلاب دار آن را به داخل پنجره بلغزانید. هنگامی که آن را در داخل خودرو قرار دادید، سعی کنید دکمه باز کردن قفل را فشار دهید یا قفل دستی را بکشید تا درب باز شود.

آنتن

اگر ماشین قدیمی‌تری دارید، ممکن است هنوز آنتن داشته باشد. استفاده از آنتن نیز می‌تواند مفید باشد. به سادگی پیچ آنتن را از خودرو باز کنید و از آن به عنوان قلاب  استفاده کنید.

آنتن را به داخل درب خودرو وارد کرده و مانور دهید. آن را به اطراف حرکت دهید تا به قفل در برسید. اگر قفل دستی است، باید کمی تکان دهید. در غیر این صورت، قفل برقی را به راحتی فشار  دهید.

 

ریسمان یا بند کفش

اگر چیز سفت و سخت برای باز کردن قفل نداشته باشیم، چه کار کنیم؟ برخی از افراد با استفاده از نخ یا بند کفش توانسته اند درب خودرو را باز کنند.  هر دوی این دو ابزارها را می‌توان به یک شکل استفاده کرد.

یک گره لغزی در بند کفش یا نخ ایجاد کنید.

حلقه گرده باید به اندازه انگشت اشاره باشد. حلقه را در گوشه سمت راست بالای پنجره خودرو قرار دهید. مطمئن شوید که نخ را با هر دو دست خود گرفته اید. آن را با دقت به جلو و عقب حرکت دهید، درست مانند نخ دندان کشیدن.

همانطور که این کار را انجام می‌دهید، به طور طبیعی به سمت پایین رفته و به قفل نزدیک شود.

هنگامی که حلقهٔ گره در جای خود قرار گرفت، می‌توانید هر دو لبه را بکشید تا حلقه را محکم کنید. وقتی قفل را محکم  کردید، می‌توانید عقب بکشید و  درب باید باز شود. بدیهی است که این روش برای قفل‌های برقی کار نمی‌کند.

توپ تنیس

توپ تنیس

به عنوان آخرین روش روش توپ تنیس را نیز امتحان کنید. با این حال، این یکی سخت‌تر از بقیه روش‌ها است.

یک پیچ گوشتی یا مته بردارید و یک سوراخ در توپ تنیس ایجاد کنید. قسمت سوراخ شده را روی سوراخ کلید خودروی خود قرار دهید و فشار دهید. فشاری درون توپ ایجاد می‌شود که قفل درب ماشین شما را باز کند.

قبل از اینکه  این روش را مسخره کنید؛ می‌توانید در یوتیوب آن را سرچ کنید و به صورت آنلاین نگاه کنید.

قفل را بردارید

واضح‌ترین روش برای باز کردن درب ماشین قفل شده بدون سوئیچ، برداشتن قفل است. با این حال، این کار باید توسط تعمیرکار انجام شود. بنابراین، اگر تمام روش‌های فوق را امتحان کرده‌اید اما نتیجه نگرفتید؛ بهتر است با یک قفل‌ساز تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

برای باز کردن درب خودرو بدون کلید، شما ممکن است اپلیکیشنی داشته باشد که درب خودرو را به صورت اتوماتیک و از راه دور باز کند.

علاوه بر این می‌توانید با یک قلاب یا آنتن، قفل را باز کنید. همچنین می‌توان از بند کفش یا با گوه این کار را انجام دهید. در نهایت، می‌توانید قفل را با یک توپ تنیس باز کنید، اما این روش مهارت بالایی می‌خواهد.

با کمی نبوغ و چند ابزار اساسی، می‌توانید در کمترین زمان درب خودروی خود را باز کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.